Dla kandydatów
Szkoła prowadzi naukę gry na następujących instrumentach:
- akordeon;
- altówka
- flet;
- fortepian;
- gitara;
- klarnet;
- kontrabas
- obój (c.4 i II st.),
- saksofon;
- skrzypce;
- trąbka;
- puzon;
- waltornia
- wiolonczela,
- perkusja
- śpiew solo (II stopień).
ZAPISY DO SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II STOPNIA
na rok szkolny 2020/2021
Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2021/22
- O przyjęcie do:
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 6 lat (i posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną) lub 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat (zmieniony);
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat;
- klasy pierwszej szkoły muzycznej II stopnia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 10 lat oraz nie więcej niż 23 lata;
- Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do Szkoły wraz z wymaganą dokumentacją w roku 2021 rozpoczyna się 1 marca.
- Kandydaci do SM II st. na Wydział Instrumentalny w zakresie gry na instrumencie dętym oraz na Wydział Wokalny mają obowiązek załączyć do wniosku zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kształcenia w danym zawodzie, danej specjalności lub specjalizacji wydane przez lekarza specjalistę odpowiednio z zakresu:
- pulmonologii – w przypadku kształcenia w szkole muzycznej II stopnia w specjalności instrumentalnej w specjalizacjach instrumentów dętych;
- audiologii i foniatrii – w przypadku kształcenia w szkole muzycznej II stopnia w specjalności wokalnej.
- Dla kandydatów do szkoły muzycznej I stopnia przeprowadza się badanie przydatności.
- Badanie przydatności w szkole muzycznej I stopnia polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie;
- Dla kandydatów do szkoły muzycznej II stopnia w roku 2021 przeprowadza się egzamin wstępny – praktyczny z przygotowanych przez kandydata utworów muzycznych.
- Termin przeprowadzenia pierwszego badania przydatności i egzaminu wstępnego wyznaczony jest w dniach 24-28 maja 2021.
- Dodatkowe terminy wyznaczone będą w przypadku większej liczby kandydatów.
- Ze względu na stan epidemiczny kandydaci informowani są telefonicznie lub mailowo o dokładnej godzinie przesłuchania/egzaminu.
- Szkoła zapewnia wszystkim kandydatom poddawanym badaniu przydatności lub uczestniczącym w egzaminie wstępnym równe i właściwe warunki przeprowadzania odpowiednio badania przydatności lub egzaminu wstępnego, uwzględniające specyfikę kształcenia realizowanego w szkole.
- Kandydatom z pozytywnym wynikiem przesłuchania, którzy nie będą przyjęci na wybrany instrument z powodu braku miejsc, komisja rekrutacyjna może zaproponować podjęcie nauki na innym instrumencie, będącym w ofercie szkoły.
- W skład komisji rekrutacyjnej przeprowadzającej badanie przydatności lub egzamin wstępny wchodzą nauczyciele danej publicznej szkoły.
- Do szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej należy:
- podanie do publicznej wiadomości informacji o warunkach rekrutacji;
- ustalenie zakresu i tematów odpowiednio badania przydatności lub egzaminu wstępnego;
- podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej publicznej szkoły lub publicznej placówki artystycznej – w terminie 7 dni od dnia przeprowadzenia badania przydatności lub egzaminu wstępnego;
- podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do danej publicznej szkoły lub publicznej placówki artystycznej w terminie do dnia 30 lipca 2021 r.
- W przypadku ubiegania się przez kandydata o przyjęcie do klasy wyższej niż pierwsza, a także w przypadku przechodzenia ucznia z innej szkoły przeprowadza się egzamin kwalifikacyjny.
- Egzamin kwalifikacyjny ma na celu sprawdzenie, czy predyspozycje i poziom umiejętności kandydata odpowiadają programowi klasy albo roku kształcenia do której ma być przyjęty.
- Warunkiem przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego jest posiadanie możliwości przyjęcia kandydata.
- Dyrektor Szkoły na podstawie oceny predyspozycji i poziomu umiejętności kandydata, podejmuje decyzję o przyjęciu go do danej klasy lub na rok kształcenia.
- Różnice programowe z przedmiotów objętych nauką w szkole, do której uczeń przechodzi, są uzupełniane w czasie i według zasad ustalonych przez nauczycieli tych przedmiotów.
- Do Szkoły mogą zostać przyjęci kandydaci, którzy uzyskali pozytywny wynik postępowania rekrutacyjnego.
- Ze względu na pandemię do przesłuchań dopuszcza się kandydatów, którzy do wniosku o przyjęcie do szkoły nie dołączyli zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kształcenia w szkole wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Zaświadczenie to należy dostarczyć nie później niż 29 lipca.
Dokumenty dla kandydatów do pobrania:
NABÓR_INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH (1)
Wymagania programowe dla kandydatów do II st. (do pobrania)
WYMAGANIA-PROGRAMOWE-DLA-KANDYDATÓW-DO-SZKOŁY-MUZYCZNEJ-II-ST (1)