Witamy w naszej szkole!

System nauki w szkole muzycznej opiera się na indywidualnych lekcjach instrumentu głównego i zajęciach zbiorowych – przedmioty ogólnomuzyczne, zespoły kameralne, chór, orkiestra.
Szkoła przygotowuje instrumentalistów i wokalistów do działalności estradowej oraz do dalszej edukacji muzycznej.
Celem działania szkoły jest przede wszystkim umuzykalnienie dzieci i młodzieży, a także profesjonalne kształcenie w wybranych przez nich muzycznych specjalnościach.

W szkole realizowane są tylko przedmioty muzyczne – bez przedmiotów ogólnokształcących.

BRUNO2
szkola_budynek

Szkoła Muzyczna I i II st. im. T. Szeligowskiego  była pierwszą szkołą artystyczną na Ziemi Lubuskiej. Działalność pedagogiczną  rozpoczęła 1 kwietnia 1946 roku. Jej pierwszymi dyrektorami byli Ludwik Kacperski i Stanisława Gładysz. Naukę prowadzono w klasach fortepianu, skrzypiec i śpiewu solowego.

Od sierpnia 1946 roku siedzibą Szkoły jest budynek przy ul. Chrobrego 3. Od roku szkolnego 1948/49 powstały nowe klasy: akordeonu i instrumentów dętych, a z początkiem 1952/53 utworzono klasy kontrabasu i wiolonczeli. W 1966 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I st. przyjmuje imię patrona – Tadeusza Szeligowskiego. Od 1 września 1978 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I st. zostaje przemianowana na Państwową Szkołę Muzyczną I i II st., a w 2001 Rada Miejska podjęła decyzję o zmianie nazwy na: Szkoła Muzyczna I i II st. im. T. Szeligowskiego. Przez lata, w szkole wielokrotnie zmieniali się dyrektorzy: Czesław Krych, Franciszek Czarnecki, Janusz Gozdowski, Kazimierz Kamiński, Maria Sujak, Szczepan Kaszyński, Irena Sanok. Obecnie szkołą kieruje Katarzyna Sikorska-Kozłowska.

klasa fortepianu – Jadwiga Dąbrowska, Stanisława Gładysz, Wiktoria Gorobcowa, Maria Tomaszewska, Hanna Walter, Stefania Zwolińska

klasa skrzypiec – Anna Gilauda, Maria Nowosad, Otylia Rutkowska

klasa śpiewu solowego – Janina Wyrzykowska

przedmioty teoretyczne – Mikołaj Dudarenko

Godziny otwarcia:

nieczynne

Samorząd szkolny

Ważniejsze zadania Samorządu Uczniowskiego

1. Przedstawienie Dyrektorowi szkoły propozycji działania, potrzeb uczniów, ich wniosków, opinii.
  2. Wybór sekcji SU, współudział w organizowaniu życia pozaszkolnego, pozalekcyjnego, np. działalność kulturalna, rozrywkowa, turystyczna.
  3. Kultywowanie tradycji szkoły, dbałość o jej wizerunek w środowisku.
  4. Inicjowanie różnorodnych akcji, happeningów, wspieranie działań szkoły w zakresie prac na rzecz szkoły i środowiska.
  5. Organizowanie pomocy koleżeńskiej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  6. Typowanie uczniów do nagród, wyróżnień, stypendiów oraz kar za niewłaściwe zachowania, rozstrzyganie sporów między uczniami.
  7. Organizowanie akcji charytatywnych.

Skład Rady SU
Przewodnicząca: Barbara Chomicz
Zastępca: Eliza Banaś
Sekretarz: Emilia Tarczyńska
Członkowie: Mateusz Jędrasiak, Kacper Jużyk, Grzegorz Zieliński

OPIEKUNOWIE SU: p. Magdalena Mróz-Olejniczak i p.Michał Grabowski

Opłaty i numery kont

Konto Rady Rodziców:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wlkp.
(tytułem: Rada Rodziców za miesiąc …)

Miesięczna opłata: 15 zł

Miesięczna opłata za wypożyczenie instrumentu:
15 zł  + vat

Opłaty należy wnosić: do 15 dnia każdego miesiąca
lub półrocznie/rocznie.

Do zadań Rady Rodziców należy w szczególności:

1. szerzenie wśród rodziców uczniów zasady współdziałania rodzice – nauczyciele w sprawach wychowania i kształcenia dzieci w Szkole
  2. zachęcanie rodziców do:
    • obecności na spotkaniach informujących o poziomie osiągnięć edukacyjnych ucznia oraz o postępach, trudnościach w uczeniu się i uzdolnieniach uczniów;
    • obecności na koncertach klasowych i szkolnych, przeglądach, konkursach itp.;
    • tworzenia w domu rodzinnym ucznia klimatu sprzyjającego kształceniu muzycznemu.
  3. promowanie wizerunku Szkoły w środowisku lokalnym, a zwłaszcza uczniów szczególnie uzdolnionych oraz koncertów organizowanych przez Szkołę na rzecz Miasta.

W celu wspierania działalności statutowej Szkoły Rada Rodziców gromadzi fundusze z dobrowolnych składek rodziców uczniów Szkoły oraz z innych źródeł. Środki te przeznaczone są na zadania związane z rozwojem edukacji dzieci i młodzieży.

Skład Rady Rodziców:
Przewodnicząca: Marlena Perlińska- Małkowska.
Z-ca: Artur Szwarc
Sekretarz: Katarzyna Szeligowska